+48 32 649 70 00
info@ocynkownia.pl
Formularz kontaktowy

Kim jesteśmy

Zakłady Seppeler Ocynkowni Śląsk wchodzą w skład niemieckiej Grupy Seppeler, której początki sięgają 1919 roku. Ponad 100-letnie doświadczenie w branży cynkowania ogniowego umożliwiło nam wypracowanie najskuteczniejszych metod zabezpieczania antykorozyjnego stali i obsługę Klientów z dbałością o każdy szczegół.

Ocynkownia Śląsk w Polsce, to 4 ocynkownie – w Chrzanowie, Kluczborku, Częstochowie i Świdnicy.

Tradycja i nowoczesność

Pamiętając o wieloletniej tradycji i zdobytej w tym czasie wiedzy, inwestujemy także w nowe technologie, zapewniające jak największą powtarzalność wyznaczonych parametrów i  pozwalające jednocześnie skrócić terminy realizacji Państwa zleceń. Dbamy również o środowisko naturalne. W tym celu instalujemy filtry powietrza wylotowego, a także instalacje do odzyskiwania ciepła. Wspieramy Państwa od momentu projektowania, aż po dostawę w formule "just in time".

Historia Ocynkowni Śląsk w Polsce

1997

Rejestracja przedsiębiorstwa pod nazwą "Ocynkownia Śląsk Sp. z o.o."

2000

Otwarcie zakładu Ocynkowni Śląsk w Chrzanowie

2004

Rozpoczęcie produkcji w Kraty Mostostal w Krakowie, przy udziale Grupy Seppeler

2007

W ciągu 7 lat Zakład w Chrzanowie ocynkował ogniowo aż 200 000 ton stali

2008

Otwarcie zakładu Ocynkowni Śląsk w Kluczborku

2013

Otwarcie zakładu Ocynkowni Śląsk w Częstochowie

2017

Otwarcie zakładu Ocynkowni Śląsk w Świdnicy

2019

Modernizacja i rozbudowa zakładu Ocynkowni Śląsk w Częstochowie

2022

Zmiana nazwy na "Seppeler Ocynkownia Śląsk"

Nasze zobowiązanie i motto

"Seppeler – z nami warto" nie jest jedynie hasłem reklamowym. Jest dla nas czymś więcej. Jest mottem i zobowiązaniem, które towarzyszy nam od lat. Jest też wyrazem zaangażowania w dobre i przyjacielskie relacje z Klientami. Wierzymy, że poza dbałością o jakość usług, liczy się także nasze wsparcie już na etapie Państwa planów projektowych, aż po zakończenie inwestycji. Eksperci Ocynkowni Śląsk chętnie dzielą się doświadczeniem podczas dedykowanych szkoleń, a także wspierają projektantów i Klientów wiedzą w zakresie najlepszego przygotowania konstrukcji oraz doboru parametrów, które pozwolą przez wiele lat cieszyć się świetnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Ocynkowane wyroby możemy poddać dodatkowo obróbce końcowej, dokonać ich prostego montażu, a także pakowania.

W związku z realizowaniem usługi od A do Z, czyli od wytrawienia konstrukcji po jej ocynkowanie, bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność gwarancyjną, która bywa trudniejsza do uzyskania w przypadku zabezpieczeń antykorozyjnych innego typu.