+48 32 649 70 00
info@ocynkownia.pl
Formularz kontaktowy

Cynkowanie ogniowe

Proces cynkowania ogniowego polega na zanurzeniu elementów stalowych w kąpieli z ciekłego cynku. W wyniku reakcji chemicznej na powierzchni stali tworzy się antykorozyjny płaszcz ochronny w postaci warstwy stopu żelaza i cynku.

Wielkościami kluczowymi dla procesu cynkowania są gabaryty oraz waga jednostkowa elementu. Za sprawą nowoczesnych linii produkcyjnych jesteśmy w stanie ocynkować szeroką gamę komponentów, od 2 cm śrubki, aż po konstrukcję o długości 21 m.

Wymiary wanien cynkowniczych

Ocynkownia Śląsk

Seppeler Ocynkownia Śląsk to 4 nowoczesne ocynkownie ogniowe. W ocynkowni w Chrzanowie zadbaliśmy o to, aby mogli Państwo zabezpieczyć antykorozyjnie elementy o długości nawet 21 m. Ocynkownia w Kluczborku została wyposażona w najszerszą wannę w Europie, dzięki czemu możliwe jest zabezpieczenie antykorozyjne szczególnie dużych zbiorników, czy kontenerów, ale także innych, bardzo ciężkich elementów. Najnowocześniejsza w Polsce, zmodernizowana w 2019 roku i zautomatyzowana linia produkcyjna ocynkowni w Częstochowie, umożliwia największą powtarzalność parametrów tam, gdzie jest to szczególnie pożądane. Ocynkownia w Świdnicy, poza tradycyjną wanną niskotemperaturową, zabezpieczy podczas wirówkowego cynkowania wysokotemperaturowego również niewielkie, nawet kilkumilimetrowe elementy, zachowując przy tym dokładność pasowania.

Ocynkownie w Kluczborku i Częstochowie dysponują także usługą pasywacji (tzw. cynklar), która podnosi walory estetyczne powłoki cynkowej i dodatkowo ją zabezpiecza.

Zapytaj o cenę

Dlaczego warto z nami współpracować?

1

Cynkujemy konstrukcje o długości nawet 21 m

2

Posiadamy najszerszą wannę w Europie (2,85 m)

3

Zlecenia realizujemy nawet w 10 godzin

4

Posiadamy własny transport