Menu

Lokalizacje Przegląd

Cynkowanie ogniowe

O nas

Grupa Seppeler

Technika

Ochrona zapewniająca długą żywotność – tak działa cynkowanie

Stal jest stosowana w rozmaitych obszarach i zalicza się do najpopularniejszych, mających najróżniejsze zastosowania materiałów. Jej powierzchnia wymaga szczególnej opieki ze względu na swoją cechę polegającą na reagowaniu w kontakcie ze środowiskiem naturalnym i korodowaniu. Proces cynkowania pozwala części stalowej uzyskać warstwę ochronną. Wystarcza ona na kilkadziesiąt lat eksploatacji bez zagrożenia rdzą.

W tym celu obrobione wstępnie części stalowe są zanurzane w ramach kilkustopniowej metody zanurzeniowej w gorącej kąpieli cynkowej o temperaturze około 450°C. Na powierzchni tworzy się antykorozyjny płaszcz ochronny w postaci warstwy stopu żelaza i cynku. Element jest chroniony, nie wymagając konserwacji. Technika ta jest też przyjazna dla środowiska. Nasza dewiza „Seppeler – z nami warto” stanowi dla nas dużą wartość również w dziedzinie cynkowania ogniowego.

Przegląd zalet

Cynkowanie ogniowe

Estetyka powłoki cynkowej

Przygotowanie materiału do cynkowania cz. 1

Kategorie korozyjności

Cynkowanie wysokotemperaturowe


Ekstremalnie cienkie, twarde, dopasowane - poznaj zalety cynkowania wysokotemperaturowego.

Do artykułu "Gorąca sprawa"

Zawsze na bieżąco


Informacje dotyczące projektowania i produkcji części z uwzględnieniem wymagań cynkowania znajdą Państwo w naszym Katalogu Klienta. Na życzenie chętnie go udostępnimy.

Powiązane linki

Wyślij
zapytanie

+48 32 649 70 00