Menu

Lokalizacje Przegląd

Cynkowanie ogniowe

O nas

Grupa Seppeler

Wiadomości/Aktualności


Kategoria: Komunikat grupowy

20.02.2015

Rietbergwerke na targach zawodowych 2015


7 lutego 2015 r. w Gimnazjum Nepomucenum odbyły się targi zawodowe Rietberg. Każdego roku targi cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i wystawców. Tak było również w przypadku Zakładu Rietbergwerke Grupy Seppeler.

Uczniowie i rekruterzy reprezentujący jednego z największych pracodawców w regionie odpowiadali na pytania zainteresowanych odwiedzających. Na pierwszym planie nie znajdowały się przy tym wyłącznie kwestie dotyczące różnorodnych możliwości kształcenia rzemieślniczego i handlowego. „Dla nas ważne było, abyśmy mogli zaprezentować uczniom naszą firmę i panującą u nas dobrą atmosferę. Przykładamy do tego wielką wartość”, mówi Marion Sampl, rekruterka w sekcji zawodów handlowych. 

W trakcie prac projektowych przyszli pracownicy biurowo-administracyjni z branży przemysłowej, mechanicy przemysłowi oraz specjaliści w zakresie techniki metalowej uczą się, jak funkcjonuje współpraca z różnymi działami firmy. W ten sposób powstał projekt „Zinkblitz”. Wystawiony na targach pojazd własnej konstrukcji, tzw. mydelniczka, został zaprojektowany i wyprodukowany przez uczniów. I to z sukcesem, ponieważ unikatowy egzemplarz zajął pierwsze miejsce w wyścigu w Ahlen-Dolberg.


Wyślij
zapytanie

+48 32 649 70 00