Menu

Lokalizacje Przegląd

Cynkowanie ogniowe

O nas

Grupa Seppeler

Wiadomości/Aktualności


Kategoria: Komunikat grupowy

11.09.2015

Długotrwała ochrona dzięki wieloletniemu doświadczeniu


Powłoka malarska poprzedzona cynkowaniem ogniowym uznawana jest dziś za standard w zakresie ochrony konstrukcji stalowych przed korozją.

[Translate to Polnisch:] Seppeler Brücke in Rietberg: verzinkt und beschichtet.

Powłoka malarska poprzedzona cynkowaniem ogniowym uznawana jest dziś za standard w zakresie ochrony konstrukcji stalowych przed korozją. Nakładanie powłok na stal obok cynkowania już od ponad 30 lat wchodzi w zakres działalności zakładów Rietberwerke należącego do Grupy Seppeler. Koncern oferuje obszerny pakiet usług i rozwiązań dzięki swemu doświadczeniu i przestrzennej bliskości. 

Wysokiej jakości powłoki na powierzchniach z czarnej stali lub stali ocynkowanej w systemie Duplex (cynkowanie ogniowe + malowanie) zapewniają ochronę powierzchni nie tylko przed nagrzewaniem, lecz również przed wilgotnością i oddziaływaniem promieniowania UV, a równocześnie mogą być nakładane we wszystkich kolorach palety RAL. Indywidualnie dostosowywana logistyka umożliwia dostawy stali powlekanej do Klientów Seppeler w systemie just in time, co umożliwia lepszą organizację pracy na placu budowy niezależnie od pogody.

Przy lakierowaniu na mokro element stalowy pokrywany jest warstwą lakieru mokrego. Lakiery nanoszone są na powierzchnię metodą natryskową. Zaletę lakierowania na mokro stanowi możliwość naniesienia powłoki praktycznie na dowolny rozmiar powierzchni. Zakład Seppeler jako pierwszy w Niemczech oferujący lakierowanie na mokro otrzymał licencję „Qualisteelcoat” przyznawaną przez organizację Qualitätsgemeinschaft Industriebeschichtung e.V. (QIB, Stowarzyszenie Jakości Powłok Przemysłowych). Poświadczono również bezpieczeństwo procesu zgodnie z normą DIN EN 1090.


Powłoki w Seppeler nakładane są proszkiem bez stosowania rozpuszczalników. Ponadto proszek jest nakładany z drobinek tworzywa sztucznego poprzez wyładowanie elektrostatyczne i wypalany w temperaturze ok. 180°C. Metoda ta zapewnia nadzwyczajną odporność na czynniki atmosferyczne oraz niezwykłą stabilność farby.

Ponadto powłoki takie są wysoce bezpieczne i trwałe. Optymalna ochrona elementów gwarantowana jest zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz – w szczególności w połączeniu z cynkowaniem ogniowym. Szczególna zaleta firmy Seppeler: tutaj wszystkie usługi mogą zostać zrealizowane kompleksowo wewnątrz koncernu. Dodatkowo umożliwia to optymalizację jakości i skrócenie czasu dostaw. Dzięki tym i pozostałym usługom dodatkowym Seppeler konsekwentnie dostosowuje portfolio swych usług do potrzeb Klientów. I to bezpośrednio w ich sąsiedztwie.


Wyślij
zapytanie

+48 32 649 70 00