Menu

Lokalizacje Przegląd

Cynkowanie ogniowe

O nas

Grupa Seppeler

Wiadomości/Aktualności


Kategoria: Komunikat grupowy

16.07.2015

Działamy lokalnie 
w ponadregionalnej sieci


Ocynkownia w Lennestadt i Zakład Malowania Proszkowego w Arnsbergu wpisały się na stałe w krajobraz przemysłowy kraju

Sekcja gotowych wyrobów – wysoki stopień automatyzacji i nowoczesny system rejestracji danych produkcyjnych gwarantują najwyższą jakość

Kiedy Uwe Meyer, kierownik Oddziału Ocynkowni w Lennestadt, przechodzi przez wielką halę w kierunku wanny do cynkowania, on  i cała kadra kierownicza zakładu są dumni z osiągnięć swojego przedsiębiorstwa. „To jedna z najnowocześniejszych ocynkowni w Niemczech. Przed trzema laty zoptymalizowaliśmy też wszystkie procesy, dzięki temu w regionie i również poza jego granicami jesteśmy idealnym partnerem do współpracy we wszystkich kwestiach związanych z cynkowaniem”, mówi Meyer, który wspólnie z około 60 pracownikami chciałby wprowadzić przedsiębiorstwo w dalszą pomyślną przyszłość.

Zaledwie około 50 km dalej, w Arnsbergu, swoim pracującym na dwie zmiany zespołem kieruje Członek Zarządu Michael Mainda. Specjalizują się w malowaniu proszkowym, które jest prowadzone we wszystkich kolorach z palety RAL i kolorach specjalnych na częściach stalowych i aluminiowych o masie do 350 kg. Ponadto na szczególną uwagę zasługują również powłoki antygraffiti i przeciwpoślizgowe, często używane w przestrzeni publicznej. Ofertę Zakładu Malowania Proszkowego w Arnsbergu uzupełniają odpowiednia obróbka wstępna powierzchni i szereg usług logistycznych.

Oba przedsiębiorstwa są częścią Grupy Seppeler z siedzibą w Rietbergu w powiecie Gütersloh. To właściwy adres dla klientów zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie ochrony przed korozją. Założone przez Eduarda Seppelera przedsiębiorstwo konsekwentnie rozwija się już od kilku pokoleń. Grupa, która ma już 14 zakładów w Niemczech i w Polsce, specjalizuje się w cynkowaniu ogniowym i malowaniu proszkowym. Wśród innych oddziałów grupy znajduje się własny zakład budowy zbiorników i produkcja wszelkiego rodzaju pomostów kratowych. Przedsiębiorstwa wchodzące w skład koncernu stanowią niezależne podmioty prawne i korzystają z maksymalnej swobody działalności gospodarczej, wspólnie stanowią jednak silną grupę.

Ponadto podstawą filozofii przedsiębiorstw Grupy Seppeler jest świadczenie usług na najwyższym poziomie. Korzystając z najnowocześniejszych technologii produkcyjnych, wszyscy pracownicy w sposób partnerski współpracują z klientami. Miejscowy ślusarz jest przy tym tak samo ważny jak składający duże zamówienie odbiorca, w przypadku którego specjaliści firmy Seppeler są włączani do prac często już w fazie planowania i konstrukcji przedsięwzięć budowlanych. Prawdopodobnie każdy z nas już widział wspaniałe osiągnięcia architektury i konstrukcje w życiu codziennym, których elementy stalowe były wcześniej cynkowane lub malowane w jednym z zakładów przedsiębiorstwa Seppeler.

Aby ten wysoki poziom usług zapewnić również w przyszłości, na zlecenie przedsiębiorstwa prowadzone są intensywne prace badawcze. Zajmuje się tym utworzona w 2003 r. przez dra Klausa Seppelera fundacja jego imienia. Wyniki badań są konsekwentnie wdrażane w przedsiębiorstwach, dzięki czemu na długie lata zabezpieczona jest wysoka jakość usług i miejsca pracy w koncernie.

Tymczasem w Lennestadt Uwe Meyer doszedł już do wanny do cynkowania. Wanna o wymiarach roboczych 6,85 x 1,45 m i głębokości 3,35 m nadaje się również do obróbki specjalnych produktów. W szczególności głębokość 3,35 m umożliwia wygodne zanurzanie również większych części podczas cynkowania. Ponadto w całym procesie technologicznym czasy zanurzania są ustalane automatycznie i niezwykle precyzyjnie dla każdej cynkowanej części, co pozwala na osiągnięcie najwyższej jakości. Ponieważ w ramach grupy Seppeler dostępne są rozmaite wymiary robocze wanien, możliwe jest spełnienie szerokiego spektrum wymagań odbiorcy. Uwe Meyer jak i  jego klienci wiedzą, że czego nie można rozwiązać na miejscu, zostanie rozwiązane w grupie Seppeler. Jak Zgodnie z naszym mottem: Seppeler – u nas jest to możliwe.


Wyślij
zapytanie

+48 32 649 70 00