Menu

Lokalizacje Przegląd

Cynkowanie ogniowe

O nas

Grupa Seppeler

Wiadomości/Aktualności


Kategoria: Komunikat grupowy

27.11.2015

Seppeler wzmacnia się


Od 01.01.2015 r. Zarząd Grupy Seppeler otrzymuje wsparcie.

[Translate to Polnisch:] Diplom-Kaufmann Thomas Weise ist nun für den kaufmännischen Bereich der Seppeler-Gruppe verantwortlich.

Od 01.01.2015 r. Zarząd Grupy Seppeler otrzymuje wsparcie. 45-letni dyplomowany handlowiec Thomas Weise, były Członek Zarządu Oddziału NRW należącego do IKB Deutsche Industriebank AG, przeprowadził się z nadreńskiego Düsseldorfu do westfalskiego Rietbergu, gdzie odpowiedzialny jest teraz za dział handlowy Grupy Seppeler Holding und Verwaltungs GmbH. Thomas Weise zna swego nowego pracodawcę już od prawie 12 lat. Wówczas w ramach swych obowiązków w IKB często podróżował do Wschodniej Westfalii i regionie Münster. W tamtym czasie był on dla Grupy Seppeler nie tylko doradcą w wiele dowiedział się o samym przedsiębiorstwie i jej pracownikach. 

„Te doświadczenia oraz możliwość kompleksowej pracy zachęciły mnie do poczynienia tego kroku” – w ten sposób Thomas Weise wyjaśnia swoje przeniesienie do koncernu działającego w tej przecież obcej mu branży. Na pytanie, jak opisałby przedsiębiorstwo z perspektywy wieloletnich kontaktów służbowych Weiseodpowiada, że Grupa Seppeler jest koncernem o zdrowych strukturach i realistycznym stylu zarządzania. Za pozytywny odbiera również fakt, że ma do czynienia z przedsiębiorstwem rodzinnym prowadzonym do tej pory przez właścicieli. Dalej podkreśla, że struktura koncernu jest nadzwyczajna w porównaniu z innymi firmami w tej branży i bazuje na nowoczesnym, pełnym zaufania do stylu zarządzania. Thomas Weise podkreśla, że jego decyzja o przejściu do koncernu Seppeler jest wyrazem zaufania i wiary w potencjał rozwojowy ocynkowni ogniowej: „Do dziś w Niemczech szkody spowodowane korozją wynoszą rocznie niemal 90 miliardów euro. Cynkowanie ogniowe jest techniką zapewniającą ochronę antykorozyjną, a Seppeler jest firmą o ugruntowanej pozycji na rynku”. 

W nadchodzących tygodniach przed nowym członkiem zarządu stoi najpierw intensywny okres wdrożenia, który oprócz centralnych obszarów funkcjonowania, takich jak finanse i rachunkowość, IT i HR obejmuje również zagadnienia techniczne. Długoterminowo Weise widzi zakład również jako istotny element swojej codziennej pracy, przy czym ekscytuje go przede wszystkim różnorodność tematyczna i urozmaicony zakres zadań. Niektórych może nieco dziwić fakt, że rodowity Nadreńczyk trafił do westfalskiego Rietbergu, jednakże również tę zmianę Weise odbiera bardzo pozytywnie. Decyzję o przeniesieniu pomogło mu podjąć wieloletnie doświadczenie i możliwość dalszego rozwoju osobistego. „Oprócz kontaktów zawodowych nawiązałem wiele osobistych i przyjacielskich relacji, które bardzo ułatwiły mi przeprowadzkę”, podsumowuje Thomas Weise.


Wyślij
zapytanie

+48 32 649 70 00